Čo sú stablecoiny? Používanie, typy a príklady najznámejších stablecoinov

Čo sú stablecoiny? Používanie, typy a príklady najznámejších stablecoinov

Kryptomenový sektor je stále pomerne mladý a nový. S históriou iba približne 14 rokov, sú kryptomeny už teraz rozdelené do množstva kategórii ako napríklad Metaverse, NFTs, Gaming tokeny, platformy, DeFi a množstvo iných kategórii. A aj napriek tomu, že množstvo z nich dokáže priniesť krásne zisky, väčšina z nich je spojená aj s výraznými rizikami. Na minimalizovanie riskov, investori a traderi často používajú kategóriu kryptomien s názvom stablecoiny, ktorá rastie každým jedným dňom.


Priekopník v biznise s kryptomenou na Slovensku

Priekopník v biznise s kryptomenou na Slovensku

Medzinárodná spoločnosť CRYPTO INVESTMENT INTERNATIONAL ako jedna z prvých na Slovensku prichádza na finančný trh s poskytovaním finančných služieb v oblasti obchodovania s kryptomenou. Poskytuje riadenie portfólia kryptomeny a pre svojich privátnych klientov ponúka aj poradenstvo v tejto oblasti. Chce sa však najmä priblížiť našincovi a ukázať mu, že je možné platiť aj inak – či už za služby, alebo tovar.


Čo je asset management?

Čo je asset management?

Finančný svet je rozdelený do mnohých kategórii. Môžeme v ňom napríklad hovoriť o rozdieloch medzi tradingom a investovaním. Rovnako sa dá nájsť rozdiel medzi aktívnym a pasívnym money managementom, či rozdielom medzi vlastnou správou majetku a správou majetku prostredníctvom iných spoločností. Keďže je ale prístup k investovaniu stále jednoduchší, je na mieste aj otázka, čo ponúkajú správcovia aktív, prečo vôbec existujú na trhu a aká je ich úloha.


Ako investovať vaše peniaze

Ako investovať vaše peniaze

Investovanie sa stalo extrémne jednoduchou záležitosťou. Rastúca popularita viacerých aplikácii, ktoré umožňujú ľuďom investovať zadarmo alebo s malými poplatkami znamená, že takmer hocikto môže začať investovať už s pár eurami. Aj napriek tomu, že sa investovanie stalo prístupnejším, neznamená to, že to razom vedia robiť všetci.


Ako a prečo investovať do kryptomien

Ako a prečo investovať do kryptomien

Kryptomeny sú novým svetom, ktorý máme možnosť sledovať už viac ako dekádu. Aj vďaka tomu kryptomeny postupne získavajú viac a viac pozornosti zo strany investorov, obchodníkov či analytikov. Tradičný finančný svet je ale napriek tomu stále skeptický so svojim vstupom do kryptomien.


Do ktorých kategórii kryptomien sa oplatí investovať?

Do ktorých kategórii kryptomien sa oplatí investovať?

Podľa stránky CoinMarketCap kryptomenový svet aktuálne pozostáva približne z 20 990 rôznych kryptomenových projektov. Pri tak obrovskom množstve projektov je viac ako náročné vybrať tie, do ktorých sa skutočne oplatí investovať a to najmä v prípade, ak sa neradíte medzi kryptomenových expertov.