Pre väčšinu Slovákov je svet kryptomien ešte stále neznámy. Vy ste prišli s myšlienkou predstaviť jednu z kryptomien, ktorá je už teraz u našich rakúskych susedov takpovediac bežnou realitou. Čo sú to vlastne kryptomeny a ako vidíte budúcnosť tohto platidla na našom malom Slovensku?

Kryptomena ako pojem zastrešuje niekoľko decentralizovaných mien v digitálnej podobe bez toho, aby bola ovplyvnená infláciou alebo inými javmi, ktoré sú v dnešnom štandardne známom peňažnom svete bežné a berieme ich ako neoddeliteľnú súčasť peňažného toku, ako aj to, že tento tok je ovládaný bankou, resp. bankami na celom svete. Kryptomena predstavuje nesfalšovateľné, nemenné a pomerne transparentné platidlo, ktoré je však abstraktnejšie ako niečo, čo si môžeme „omakať“.

Naša spoločnosť chce práve Slovákom ukázať určitú výzvu v podobe investovania do tejto formy biznisu a otvoriť im tak dvere zaujímavých možností. Je to taká hra pre niekoho, kto má rád výzvy a baví ho svet IT a svet kryptomien. My sa venujeme dvom hlavným oblastiam – oblasti poradenstva a oblasti riadenia kryptomeny. Fungujeme aj ako zmenáreň a zároveň aj ako „obchod“, ktorý zastrešuje nákup i predaj v rámci tejto meny.

Prostredníctvom našich najlepších partnerských svetových kryptoplatforiem spravujeme kryptomeny i ponúkame vytvorenie tzv. peňaženiek. S kryptomenou obchodujeme ako spoločnosť priamo na burzách a úschovy robíme priamo vo walletách (elektronických peňaženkách, pozn. autora). Zjednodušene povedané, kryptomena je vlastne podobná cenina, ako napríklad zlato ako komodita. Zlato je obmedzená forma komodity, čiže aj kryptomena je v počte obmedzená, generovaná len v obmedzenom množstve.

Svet kryptomien je pre mnohých stále príliš riskantný a dynamický, dokonca si ho ešte stále spájajú s podvodnými praktikami. Ako to vnímate vy ako spoločnosť?

Toto je jeden z dôvodov, prečo existujeme. Naším záujmom je ochrana nášho klienta a poskytovanie poradenstva, ako predchádzať zbytočnému riziku, eventuálne spojeného s nejakými podvodnými praktikami. Využívať naše služby môže byť veľmi zaujímavé práve pre nováčika, ako i to, že vieme zabezpečiť úschovu kryptomeny nielen v našej spoločnosti, ale i priamo u klienta. Čo sa týka výhod, ktoré ponúkame v rámci spolupráce s našimi klientmi, tak medzi najväčšie benefity patrí sprostredkovanie svetových kryptomien bez poplatkov. Momentálne spravujeme portfólio už od 10 000 eur a týka sa to hlavne jeho riadenia.

Náš klient má svojho osobného obchodníka. Je to analytik, ktorý sa o klienta stará, koordinuje jeho kroky v prípade, že potrebuje konkrétnu radu alebo základné usmernenie, či už v prípade nákupu, alebo predaja. Sme variabilní, a to v tom, že vieme zameniť vaše euro za akúkoľvek kryptomenu a opačne. Chceme tu byť pre všetkých, preto ponúkame mesačné investovanie do kryptomien už od 100 eur mesačne, ktoré sú rozložené až do 15 kryptomien. Tie v procese aj pravidelne a strategicky meníme. Každému klientovi pomáhame vytvoriť elektronickú peňaženku či už osobne, alebo na diaľku.

Aké záruky ochrany vkladu ponúkate?

Vo finančnom svete záruky neexistujú, to je výmysel. Ale čo je úžasné, že v prípade kryptomien je to podobné ako na akciových trhoch – vlastníte akciu a v tomto prípade vlastníte tú kryptomenu a je v prvom rade krytá. Vaše peniaze sú kryté kryptomenou – tá vám zostane, iba sa mení hodnota. Teda aj v prípade či klesá, alebo stúpa. Nie je nič nezvyčajné, že hodnota vašich peňazí vie vystúpiť aj o 20 % vkladu denne. A v tom je to vlastne dynamické. Čiže hodnota vášho vkladu môže klesať aj stúpať. Preto, keď chcete minimalizovať možné straty, sa jednoducho poradíte s našimi odborníkmi.


Patrick Sokolovský, CEO spoločnosti. Zdroj: Archív Crypto Investment International

Slovensko relatívne pružne reaguje na novinky vo svete a dokáže ich pomerne rýchlo adaptovať do nášho obchodného prostredia. Vieme, že aj u nás na Slovensku vznikli rôzne online weby lákajúce ľudí na investovanie do kryptomien. V čom ste iní?

Sme jednou z prvých spoločností na Slovensku, ktorá získala licenciu o výkone činnosti poskytovania služieb peňaženky s virtuálnou menou a poskytovania služieb zmenárne virtuálnej meny. Samozrejme, naša podpora klienta je zacielená na online sféru a oblasť telekomunikácie. Radi našich klientov uvítame v novootvorených priestoroch v polyfunkčnom mestskom centre Zuckermandel na Žižkovej ulici 9 v Bratislave, v kancelárskych priestoroch na prvom poschodí.

Klientom ponúkame iba overené produkty. V našom portfóliu nájdete tzv. Rotharium (RTH), ktoré spĺňa všetky prísne podmienky a nad touto kryptomenou má dohľad aj Finanzmarktaufsicht (FMA), Rakúsky finančný úrad pre finančný trh. Vývojárom tohto produktu je rakúsky IT expert Tomislav Matić a jeho spoločnosť Crypto Future GmbH so sídlom vo Viedni, priamo v DC Tower. Na základe našej spolupráce s touto medzinárodnou spoločnosťou prezentujeme tento produkt aj na Slovensku. Táto kryptomena bola naprogramovaná ako poukážka, ktorou viete platiť či už za tovar, alebo služby.

Počet je presne definovaný na 5 207 470 RTH kusov a nikdy ich nebude viac. A práve to obmedzené množstvo je na tomto trhu veľkou a pomerne vzácnou výhodou. Ide vlastne o takú limitovanú edíciu. My, ako správcovská spoločnosť tejto novej kryptomeny, sme otvorení aj názorom a ideám našich klientov, a preto rešpektujeme ich individuálne a kreatívne idey. Klient sa môže rozhodnúť, či s nami spolupracuje užšie, alebo bude fungovať úplne samostatne.

V čom spočíva exkluzivita RTH? Čo je podľa vás jeho najväčšou devízou na našom trhu?

RTH je druh kryptomeny, ktorý funguje na platforme Ethereum (ETH). RTH je jedným z prvých najúspešnejších rakúskych blockchain projektov a bol schopný zahajovať projekt ICO 2017. Používa sa ako platobný prostriedok vo vybraných obchodných prevádzkach. Cieľom tohto produktu je získať čo najviac obchodných partnerov i užívateľov a využívať tak túto revolučnú technológiu. Môžete si ju kúpiť priamo na našej stránke alebo priamo u nášho brokera – obchodníka, alebo na kryptomenových burzách, ako napríklad Stex.

V porovnaní s bitcoinom je rozdiel v tom, že RTH nepredstavuje taký veľký počet kusov, ako je to pri bitcoine, ale počet je o niečo menší. Zatiaľ čo bitcoin predstavuje počet 21 miliónov kusov, pri RTH ide o počet 5,2 milióna kusov.

Ako spoločnosť viete klientovi poskytnúť okrem iného inovatívne procesy v podobe aplikácie, ako mať svoje produkty pod kontrolou a intuitívne ich vedieť aj ovládať. Viete vysvetliť, čo to je a ako to funguje?

Viete, celá táto tematika sa vlastne točí okolo IT sveta. Čiže tu neexistuje kamenný múr banky ako budovy s hmatateľnou ochranou v podobe trezora alebo poplašného zariadenia. Banky v rámci ochrany peňazí pred ukradnutím, ale aj zabezpečením ich riadeného toku, využívajú určitý účtovný systém. My využívame predovšetkým technológiu blockchain, čo je vlastne sieť decentralizovanej ochrany, ktorá určitým prepojením a zosieťovaním viacerých riadených počítačov koordinuje správnosť postupov a uchováva transakcie užívateľov. Ide vlastne o veľmi transparentný princíp a proces.

Vyzerá to tak, že pojem kryptomena je vo finančnom svete hudbou budúcnosti. Dokáže udrieť na strunu aj skeptikom, hlavne teraz v čase koronakrízy? Ako podľa vás bude vyzerať svet kryptomien po uplynutí tohto stavu?

Paradoxne koronakríza iba veľmi pozitívne ovplyvnila vývoj kryptomien na burze. Len hodnota bitcoinu sa vyšplhala na viac ako 60 000 dolárov za jeden kus. Záujem o kryptomeny počas krízy rozhodne stúpol, a preto sme sa rozhodli poskytovať služby a poradenstvo práve v tejto oblasti. Aj keď je svet kryptomien ešte stále v plienkach, už teraz vidíme rastúci záujem o túto tému. Preto vnímame obchodovanie v tejto oblasti veľmi pozitívne, keďže momentálne tento trh ponúka už takmer 10 000 kryptomien. Ich trhová kapitalizácia je zatiaľ v hodnote 1 900 000 000 000 eur a ich hodnota bude rásť ešte vyššie.

Kam až tento trh dokáže zájsť, ako sa vyvíja či iné zaujímavosti a novinky zo sveta kryptomien, ako aj o spoločnosti CRYPTO INVESTMENT INTERNATIONAL, sa dočítate na našej webovej stránke.

Zdroj: Forbes.sk